| FulgerMcQueeN a întrebat:

am o problema... Asta e sistemul meu :

Operating System: Windows 8 Pro 64-bit

Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @ 3. 00GHz (2 CPUs), ~3. 0GHz

Memory: 3072MB RAM DDR2 333 MHz

Available OS Memory: 3072MB RAM

Page File: 830MB used, 2752MB available

Card name: ATI Radeon HD 5450 ( 1 GB memory )

Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.

Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x68F9)

DAC type: Internal DAC(400MHz)

Si totusi la jocuri precum: Call of Duty 1 / 2 / 3 / 4, nu mai spun de Black Ops... merge sacadat, cu toate ca inchid toate app si windowsul imi consuma 400 MB memory. La fel se intampla si cu Far Cry 1, si sa nu mai zic de Far Cry 2. Iar ieri mi-am instalat Far Cry 3 si cu toate setarile date pe Low + rezoluatia cea mai mica in joc aveam intre 5 si 9 fps.

1. M-ar ajuta daca as-i duce memoriile la 400 MHz. Si daca da ar fi vreun risc sa ard ceva in PC?

2. Daca stiti alta cauza pentru care imi sacadeaza...
Bine, acu nu ma astept ca la Far Cry 3 sa am 40 fps straight face ( cu sistemu asta ). Dar macar la Far Cry 2 sa mearga ceva mai bine. Am incercat diferite programe : Ready Boost, Razer Game Booster, Game Boost 2, Wise Game Booster. Dar nu ma prea ajuta cu nimic...

Dau funda, vot orice la cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| razvyaga a răspuns:

Primu rand sterge toate programele care cica "inchid" celelalte programe cand ele consuma ca toate si asa poate iti merge si incearca sa iti bagi Windows 7 Ultimate.