| ovidiujoker15 a întrebat:

am o problema cu eroare 0xc000007b,in foarte multe jocuri,doar la cs go si inca un joc nu am,in rest am aceeasi eroare,am incercat toate metodele posibile si imposibile,am cautat tutoriale pe ytb,am pus foldere dll,am instalat directx,net framework,TOATE INCERCARILE,niciuna nu merge, am un pc foarte bun de vreo 3500 de lei, si nu ma pot juca niciun joc,intrebarea mea este, am un windows pro din 2019 instalat de cei de la flanco,fara licenta,daca reinstalez windows-ul va disparea aceea eroare? Si nu ma refer sa reinstalez aceelasi windows, sa instalez din 2020 nu din 2019, sa ii dau la un prieten de al meu care se pricepe in calculatoare sa il instaleze,ce credeti, daca instalez alta versiune de windows 10 imi va merge? Sau ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pe pro--ul ala ai cele mai recente update-uri?

Răspuns utilizator avertizat
| marinaru777 a răspuns:

Pune alt windows si faci updateurile cand ai timp liber de download.

| marinaru777 a răspuns:

Daca nu windowsul nu e activat nu poti face update urile necesare la jocuri inclusiv la placa video trebuie, directx 11 sau 12, netframeworker 4. 5etc.