| Szabii a întrebat:

Am o problema mare!
Orice simulator imi descarc, nu imi merge. Este instalat bine, totul in regula, cred ca e ceva cu placa video.
Momentan am o placa foarte slaba, scrie Approx. Total Memory : 358 MB.
Am 2gb Ram-i, processor de 2.6 dual.

Cand vreau sa deschid Euro Truck Simulator-u, imi da eroare asta : Euro Truck Simulator is having a problem and is unable to draw graphics on your computer (no valid graphics device found)
1. Check that your computer and video card meet the minimum
hardware request.
2. Update your computer to the last Direct X.
3. Download and install the latest graphics drivers for your video card.

1. Am toate cerintele.
2. Am deja Direct X 11 instalat
3. Numele placii video : Mobile Intel (R) 965 Express Chipset Family... Inainte imi scria ATI Radeon Graphics...

Care este problema? Atat cu placa video, cat si cu jocul de' nu imi merge?

Va rog ajutati-ma. Funda happy

5 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Cred ca pur si simplu ai instalat alt driver la placa video decat cel care ii trebuia.

| PotatoMustDie a răspuns:

Probabil nu ai instalat driver-ul de la placa video bine.

| domandaniel a răspuns:

OK! Greșești când spui că ai DX 11 instalat. Ai Windows 7 și asta spune tot, pentru că W7 suportă DX11, dar trebuie și placa să suporte! Acea placă nu suportă un astfel de DX. Placa ta suportă maxim DX 9.0c.

O altă probabilitate ar fi ca jocul să nu suporte plăcile integrate, sau plăcile de laptop, pentru că văd că e Mobile Intel, deci laptop.

| Volibear a răspuns:

Ok stiu problema ai o sansa sa-l faci sa mearga da nu-s sigur cati mere cauta pe google direct x 10 si apoi descarca 3dp chip si ia driverele care ti le da programul ala iti da link de download free la cele mai noi drivere compatibile cu placa ta vidoe placa de baza etc

| bogdan8945 a răspuns:

Nu stiu