| Dragoitm02 a întrebat:

am o problema sa zic asa, mi-am cumparat un calculator de la un prieten, el zicea ca merge sai bag placa video suplimentara, ca asa in schimb e bun adica stie ceva, 1gb ram 2,4 procesor, dar acasa surpriza, nu are slot( mufa) pentru placa video , nu are decat 3 sloturi petru placa de retea, ce sa fac, adica se poate face ceva sau pot sa imi cumpar altul, intreb aici ca eu nu prea cunosc pe aici prin oras magazine sau service-uri specializate in asa ceva. multumesc frumos si anticipat pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Flotzone a răspuns:

Compara sloturile din pc cu astea http://kokos.umcs.lublin.pl/s/TomaszStrzelec/image/bud/agp_vs_pcie2.jpg Daca ai un slot din cele doua ai o veste buna;) Daca nu prietenul tau nu e chiar prieten. Daca te-a ajutat lasa o funda. Multumesc;)

1 răspuns:
| Flotzone a răspuns:

Compara poza asta cu placa de baza. http://kokos.umcs.lublin.pl/s/TomaszStrzelec/image/bud/agp_vs_pcie2.jpg
Vezi daca ai placa AGP sau PCI;). Daca nu e niciuna poti folosi placa integrata.
Sper ca am spus corect. Lasa funda daca te-a ajutat.