| kalebtv a întrebat:

am si eu 2 probleme in legatura cu minecraftul:
1)Cand intru pe serverul meu joc ce joc si dupa 10 sau 20 de minute se inchide singur si trebuie sa il deachid iar. Ceva solutie?
2)De 1 saptamana nu imi mai apare la singleplayer in minecraft lumea mea de singleplayer si nu stiu de ce.
FUNDA! Pentru ajutor cu ambele cazuri.

1 răspuns:
| nicolescuc112 a răspuns:

Pai asa mi s-a intamplat si mie dar trebuie sa faci un update la java daca nu merge dai click pe desktop (dreapta) propietati reset contier countour daca nu iti apare inseamna ca ti a mers cu java daca ni asa nu merge intra in. minecraft stergel deschide launcherul si dai play asteapta 3 4 min si gata si tu mai ajutata la problema cu pc-ul