| BastarDeCraciun a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi in legatura cu pc-u meu. Am procesor Intel celeron E3300 2.5GHZ dual core, placa video Ati Radeon 4350 HD 1024MBytes, 2gb ram socket 775 LGA... Pentru a juca jocuri cat de cat noi (2011-2012) la o rezolutie cat de cat buna ce schimbare mi-ar trebui la pc? Rog seriozitate si va multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| razvyaga a răspuns:

Cam da. Procesorul nu poate suporta jocuri prea noi pentru 1 nucleu. Schimba procesorul si poate si RAM. Dar procesorul trebuie neaparat daca vrei sa joci calumea.
Uite aici un link care te va ajuta sa iti compari componentele din PC cu jocurile.
http://www.game-debate.com/.