| Adrian808 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o intrebare legata de pc... Am windows 10 si nu stiu cum sa fac sa nu se mai deschida discordul si Game Center launcher atunci cand aprind pc-ul... am incercat din task manager si din properties dar nu am gasit cum. Daca ma poate ajuta cineva dau funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| akvez00 a răspuns:

Salut!
Poti verifica in setari, la Discord treaba sta in felul urmator: intri in Discord, acolo in partea inferioara ai numele tau de utilizator, exact langa el ai o rotiță (sa zicem mecanica) ce inseamna setari, apesi pe ea, te bagă in meniul de setari si mai jos ai „setări windows", accesezi setări windows si dezactivezi optiunea „deschide Discord".
Presupun ca la Game Center launcher te referi la Game Center pentru World of Tanks, la fel, gasesti prin setari, debifezi.

3 răspunsuri:
| Adrian808 explică (pentru akvez00):

Mi-ai explicat la discord paraca i-ai explica la bunica care nu are treaba cu nimic ce inseamna internet laughing laughing le-am rezolvat pe ambele, multumesc frumos =]

| Adrian808 explică (pentru akvez00):

Acum vad ca inca nu merge sa iti dau funda nici pe pc nici pe tel nu stiu dc... gen nu imi apare funda ca sa ti-o dau... mai scrie un mesaj ceva poate la ala o sa mearga sa iti dau

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
(scriu in special ca sa poti da funda lui akvez00)
Pentru a evita deschiderea programelor de orice fel la startup, poti modifica setarile din Task Manager. Cum?
1. In Task Bar, da click dreapta.
2. Da click pe "Task manager".
3. Din meniul de sus, selecteaza "Startup".

Aici vei vedea toate aplicatiile care se deschid automat. Poti dezactiva startup-ul automat, dand click pe aplicatia dorita, iar apoi "Disable".