| wasrap a întrebat:

Salut tpu....am si eu o problema, mi-am facut un servar de Metin 2. dar nu se pot conecta alti player
Ma puteti ajuta?
FUNDA

1 răspuns:
| S3nZ4TiOnS a răspuns:

Simplu si usor, ai ip DINAMIC.
Ip-ul dinamic nu poate accepta alte conexiuni (sau cum ii zici tu, nimeni nu poate sa se conecteze pe sv-ul tau) in schimb Ip-ul STATIC accepta alte conexiuni si nu se schimba niciodata, ramane acelasi fata de cel dinamic care se schimba mereu la resetarea retelei de internet. Deci suna la cei de la care ai internet si cere ip care sa accepte alte conexiuni adica IP STATIC.