| vipera12 a întrebat:

Am un Nokia lumia 520 si mergea perfect pana azi dimineata, cand l-am sters putin cu maneca si s-a blocat ecranul.
Nu puteam sa il desfac pentru a-i scoate bateria si am luat o lingurita pentru a desface (prost ma fost.) si mi-am dat seama dupa ca incepe sa se crape ecranul,nu m-am gandit ca v-a zgaria senzorul, acum merge pot sa il aprind, sa il sting dar problema e ca nu mai merge touch-ul, stiu ca e de la senzor.
Daca stiti vreo rezolvare, sau daca nu c-am cat ar costa un ecran cu senzor dinacela
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| xFluing a răspuns:

1. Citeste DEX-ul
2. Du-te la un service cu el, e singura metoda