| MangekyouS a întrebat:

Am un server de metin si nu ma prea descurc sa-l fac calumea. Daca vrea cineva sa ma ajute lasati aici ID de mess si va adaug eu.Sau adaugati ID:seby_en.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nimeni nu o sa te ajute sa faci un server de Metin2 gratis.
2 Trebuie sa ai minimul de system ca sa iti mearga servaru:
-2 Gb Ram
-Placa video 512Mb
-1. 85Ghz recomandat sa ai 2. 0Ghz
-Sa nu iti manance foarte multe resurse pc (altfel cand faci servaru se va bloca).

3 Trebuie sa ai programele necesare pentru a face servaru:
-Navicat
-Filezila
-Server Files
-Clientul
-Xampp
-Homapage
-Portmap
-Virtualbox sau Virtualpc2007.

4 Trebuie dupa aceea sa faci mici schimbari sau setari pentru a face un server de Metin2.
Iti dau un link cu un video cum se face un server de Metin2.
PS:Eu nu te ajut sa iti fac servaru aicea este treaba ta ca nu fac eu servaru de metin2 pentru mine.
Link:
http://goo.gl/mgkRQG
http://played.to/xxvywzkyqwe1

5 Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.