| Adryan28 a întrebat:

Am Windows Vista si am instalat si eu jocul Return to Castle Wolfenstein. Jocul s-a instalat perfect fara nici o eroare, dar cand am dat sa rulez jocul s-a deschis consola jocului si imi dadea urmatoarea eroare: GLW_StartOpenGL() - could not load OpenGL subsystem. Din ce cauza este? Eu am avut acest joc pe win xp si mergea perfect. Dar pe vista asta nu stiu ce are. Va rog daca stiti din ce cauza imi da acea eroare spuneti-mi. dau funditawinking

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Clic dreapta pe el\run as administrator sau clic dreapta pe el (fisierul exe)\proprietati\compatibilitate\bifeaza programul se executa...\selectezi xp\se aplica\ok
Du-te in folderul jocului si fa click dreapta pe executabil.
Click pe Properties.
Alege tabul Compatibility.
Cauta zona intitulata Privilege Level.
Bifeaza casuta Run this program as administrator.
Click pe Apply.
Click pe Ok.

| Adryan28 explică:

Nu imi mergesad Am facut exact cum spui tu. Dar acolo unde trebuie sa bifez casuta aia "Run as administrator", nu merge s-o bifezsad