| radu2002 a întrebat:

As vrea sa cumpar un campion dintre Karthus si Wukong pe League of Legends (LOL). imi puteti spune parerea voastra si pe langa capionul pe care la-ti cumpara va rog scrieti-mi si unde joaca acel campion (top, mid sau bot).

1 răspuns:
| Ketho72 a răspuns:

Eu unul ti l-as recomanda pe Karthus. De ce?

Fiindca Are puterea abilitatii crescuta la maxim in status, el joaca mid, fiindca e AP maxim. El profita de Q-ul foarte puternic, dand damage de 120 la lv 1 cu un singur item pe el, timpul de reactivare este extrem de scurt iar acest Q consuma foarte putina mana...
Sper sa te-am ajutat.

Toate cele bune!