| adrianyo1 a întrebat:

as vrea sa fac un server de metin2 dar nu am cu cine.,pot sa tin server pe calculatorul meu pana il hostez, vreau sa lucrez cu cineva care se price sau a mai avut server de metin2, vreau sa facem cel mai tare server de metin2, cine ma ajuta are owner permanent si acces la server bagati id-u ady_yo2012@yahoo.com sau skype-pe skype sunt mai mereu on pirvu.adrian16

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Daca vrei sa ai un server de Metin2.
Trebuie sa ai licenta alfel nu o sa iti mearga decat 30 de zile.
1 Ma refer la Navicat trebuie sa ai licenta.
2 Trebuie sa ai un extractor de Client ca sa poti extrage fisiere si sa le impachetez cum trebuie.
3 Trebuie sa ai minim 3Gb ram in calculator ca daca bagi 2 Gb ram nu o sa ai Lag si o conexiune la net Stabila nu cu intreruperi la net daca il tii la tine.
4 Ca sa faci un server de Metin2 iti trebuie chiar si o luna sa faci cel mai tare server cap coada cu mape noi Iteme si alte chesti.
5 Trebuie sa faci si o Pagina (Homapage) in asa fel incat sa dai si Modate sau Iteme Rare sa ai un mic castig pe acel server pe scurt sa iti mearga (itemshop).

Si nimeni nu sa te ajute ca toti cer GM/GA/SGM sa le dai din mila ca ei nu au fost Owneri si ca nu stiu cum este sa fii un membru din staff si nimeni nu o sa te ajute mai ales pe gratis chiar daca le oferi GM/GA astia trebuie sa au experienta intr-un domeniu dar ce crezi au experienta intreabale de ceva sa vezi ca te dai cu capul de pereti.
Inafara de Metin2 legat de server.

| adrianyo1 explică (pentru Mihail2020):

Asa e pana la urma.ai perfecta dreptate

| Mihail2020 a răspuns (pentru adrianyo1):

Am si eu experienta in domeniul asta si am gasit nu multe foarte multe cazuri de genul acesta.
Dece crezi ca multe servere sunt hostate si inca mai tine servarul ON.
Sunt iteme care nu le gasesti in tot servarul si le gasesti doar in Item-Shop de acolo au ei bani sa plateasca hosturile si un mic procent si lor.
Degeaba le dai GM/GA/OWN la astia ca mare majoritate trebuie sa cureti de pe urma lor mizeria pe care au facut-o.
Trebuie sa ai GM de experienta sa-l testezi sa vezi ce stie si daca chiar merita nu pe ochii frumosti daca vrei GM ai aicea pe TPU numai cereri de acest Gen.
Servarul trebuie sa fie PVM cu rate mici si normale adica de la 50%-350%/zi recomand sa schimbi ratele.
Incep sa creasca greu si cumpara iteme din item-shop si ai un castig! Ai un castig ca un sfert din player iti cumpara iteme si din veniturile tale poti sa platesti hostul.
GM/GA/OWN trebuie sa ofere playerilor pe zi sa nu pierzi playeri ca trebuie sa astepti o luna an etc.
Pe zi cate un Event nu conteaza poate si mai multe dar diferete si ai promovare iti vin playeri pe zi ce trece.
Daca servarul tau este de lvl 250-255 o sa ai peste 10000 de playeri si castigi mai bine fata de 99 sau 127 lvl max.Ca faci usor nivelurile asa ca daca este mai mare faci foarte greu nivelul.
Desigur ca trebuie sa le dai Mape Speciale Iteme noi Create.
Iar sa iti faca cineva servarul este greu ca trebuie sa stii sa le programez un Client Special sa mearga numai cu acel servar nu orice client sa atreagi useri sau playeri la tine.
Si sunt multe de discutat.
Sa iti faca cineva servarul dureaza.
Adevarat ca stiu si eu foarte multe lucruri am fost OWN si stiu cum este cu servarul de Metin2, este foarte greu.
Si ca sa termin totul si sa intelegi.
La item shop sa castig mai bine.(Iti fac un exemplu).
Ai la un item PV, PM, flezivbilitate, tarie, etc.
Tu poti sa bagi la maxim 32767 este maximul la bns deci daca oferi asa pana la maxim iti dai seama ca poti castiga foarte mult numai sa le bonusezi itemul.Castigi cel mai bine.
Sabie +9 =3Euro
PV=100%
Flexibilitate=100%
Tarie=100%
INT=100%
Otravire=100%
Anti War=100%
Anti Sura=100%

| maryus9595 a răspuns:

Da-mi acc pe mess te ajut eu am experinta an asa ceva