| J0HnNyX a întrebat:

Astazi am niste intrebari legate de PS3 si mai intai trebuie sa va dau niste detalii:
-Am facut un cont PSN (PS3 Network) si am pus la tara - Romania. Apoi, cand am vrut sa intru in PS Store, a zis This Aplication It`s Not Avalabile In Your Country / Region. Dupa asta am facut un contul cu tara - America si cand am intrat cu el( adica acolo unde trebuie sa scrii e-mail`u si parola, le-am sters pe cele vechi si le-am pus pe cele noi) si mi-a zis You can not login from another account = Nu te poti loga de pe alt cont.
-De ce?
-Cum fac sa intru pe contul nou si sa mearga?
-Ar trebuii sa sterg contul vechi?
-Ce pot sa fac pe PSN?
-Pot sa donwloadez jocuri direct in PS?
Answer pls puppy dog eyes

Cel mai bun raspuns primeste funda! big grin

5 răspunsuri:
| dmrtr a răspuns:

Nu merge findca Sony Nintendo si Microsoft nu accepta ca tara Romania si nu este corect

| dmrtr a răspuns:

Nu merge findca Sony Nintendo si Microsoft nu accepta ca tara Romania

| J0HnNyX explică:

Ba oamenilor, voi nu ma intelegeti! Daca acum bag alt cont de PSN (facut de pe site) nu imi merge. NU INTRA IN EL!

| mrcs a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu numai pe PS Vita... uite siteul aici
http://www.tpu.ro/......jocuri-se/

| mrcs a răspuns:

Cred ca am gasit http://www.youtube.com/watch?v=g8ubxOQ0L-c
Reseteaza PS 3 si urmeaza pasii