| Bobo0mnppp a întrebat:

Salut TPU!, cand dau click pe iconita de la rainbow six siege imi dă o eroare 0XC0000102 si nu stiu ce să fac, am incercat orice metodă dar degeaba, mă puteti ajuta PLS!

1 răspuns:
| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Pentru a rezolva această eroare indicat ar fi sa o cauti pe Youtube.
1. Încearcă să descarci,, DirectX", acesta instalează pachetele cu toate dll-urile.
2. Încearcă să instalezi,, vcredist", cat versiunea pe 32, si cea de 64, de obicei este întâlnită la eroarea 0xc0000007b.
3. Încearcă să instalezi Microssoft Framework.
Mult succes!