| AlexMahone a întrebat:

care campion este mai bun : Mordekaiser sau Fizz ( este vorba de League of Legends )

1 răspuns:
| ElectrickFunny a răspuns:

Fizz cu siguranta.
Fizz distruge aproape toti campioni in laning phase.
Fizz are un potential URIAS in timpul unui team fight din cauza ultimatei si abilitatea de a intra si iesi din lupta cu usurinta ( cu Q si cu E).
Mordekaiser pe de alta parte nu prea mai este "mainstream" din cauza unor nerfuri ce le-a primit acum cateva patchuri care i-au scazut cu mult damage output-ul.
In concluzie ti-as sugera sa ti-l cumperi pe Fizz, daca de asta ai intrebat.