| alexstb a întrebat:

care este cel mai frumos si cel mai nou Prince of Persia joc? astept raspuns mersi!

Răspuns Câştigător
| MisterSTAG a răspuns:

Cel mai nou este Prince of Persia: The Shadow And The Flame, lansat pentru Android si IOS.
Dac te referi la jocurile pentru PC acestea sunt:
Prince of persia The Sands of Time, aparut in 2003, a fost un fenomen la vremea lui,cu o super poveste si fiind primul joc in care puteai sa dai timpul inapoi,POP The Sands of Time mai este jucat si in zilele de astazi, insa, celelalte jocuri din serie sunt net superioare
Prince of Persia Warrior Within, aparut in 2004, are cea mai buna poveste a seriei, un sistem de lupta super dezvoltat, capacitatea de a avea 2 arme si doua finaluri, in functie de cum joci
Prince of Persia The Two Thrones, aparut in 2005, cu o poveste bunicica, o campanie mult mai scurta, noi tehnici de catarare si printul intunecat in care te transformi in timpul jocului, The Two Thrones incheie trilogia mult iubita
Prince of Persia, aparut in 2008, un joc cu totul diferit,cu o grafica de bezi desenate,niste locatii superpe si un print diferit,jocul are un sitem de catarare mult mai simplu,capacitatea de a nu muri niciodata,de la o gramada de rivali,luptele au ajuns sa se tinu doar cu un singur monstru si un final genial,jocul a fost,din punctul meu de vedere, o incercare de a ridica nivelui, insa esuata
Prince of Persia The Forgotten Sands, aparut in 2010, revine la vechiul concept, cu o poveste cam anosta desfasurata intre The Sands of Time si Warrior Within, cel de al 5 joc al seriei are cea mai buna grafica, capacitati speciale precum a solidifica apa si a reproduce parti din construcii si un arbore de abilitati ce este dezvoltat pe parcursAcest joceste, fara doar si poate, cel mai bun joc al seriei.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat