| Franklin900 a întrebat:

Ce sa aleg intre un PlayStation 4 si un xbox one, as vrea sa achizitionez unul zilele acestea, pana acum eram fan xbox dar dupa ce am citit cateva articole nu prea stiu ce sa mai spun... as vrea niste raspunsuri de la detinatori de ambele console daca se poate, dupa parerea mea ( ce am citit ) playstation e un fel de Samsung si xbox un fel de Apple... xbox e scump si mai putin performant iar playstation ieftin si mult mai bun. Astept parerile voastre! Funda celui mai bun raspuns ( explicat ).

4 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

PS4, este mai nou, mai ieftin si de ce nu mai bun? XBOX este facut gen TV, media, pe cand PS4 este facut special pentru gaming.

Diferentele le vezi aici:
http://a1.a4w.ro/......-video.jpg

| mgtow a răspuns:

Aici cam gresesti, PS4 are capacitati mult mai bune fata de xbox one, aici ai detaliile:
http://computergames.ro/specificatii-hardware-xbox-one-vs-playstation-4/
Eu am de gand sa pun sigiliu la consola PS4 pentru ca nu prea am chef sa dau 70€ pe un joc cand stiu, ca am alte chestii importante de facut. Cand expira garantia o duc la vopsit si sper sa o pot moda la sfarsitul anului.

| CristeaAlexandruCDA a răspuns:

Ba fratilor amandoua sunt super! doara ca diferenta este:Xbox one :merg decat jocurile noi, dar sunt mai multe super aplicatii
playstation:poti juca jocuri si de acu 5 ani dar nu are asa de multe aplicatii si,, zorzoane"ca xbox

| KodrutZ a răspuns (pentru CristeaAlexandruCDA):

No ***? Tu ai vazut cit costa fiecare si ce configuratii au sau vorbeste gura fara tine?
On-topic: PS4 fara cea mai mica urma de indoiala. Pentru ca PS4.