| StarGamer a întrebat:

Cum fac sa joc minecraft cu un prieten adica doar noi doi? Si va rog sa imi dati si link pentru client de multiplayer ca pe asta al meu nu merge.

1 răspuns:
| Druai a răspuns:

Salut! Ptr. client minecraft nu iti pot da link deoarece incalc regurile si incurajez pireteria bla bla bla...(este vorba de thepiratebay).Cea ce trebuie sa faci este sa intri pe google si scrii exact cum am scris si eu :"minecraft beta cracked 1.7.3 ".
Dai pe primul link si acesta este.

Dupa ce l-ai luat il instalezi pur si simplu, ii faci update si cam asta este clientul.
Si daca vrei sa te joci MP intri pe site-ul oficial, downloadezi serverul minecraft si faci configurarile.Cam asta este, multa bafta!