| sebilika a întrebat:

Cum se numesc serverele acelea de minecraft in care daca mori nu iti pica itemele? Si daca mi-ati putea sugera niste servere sau un link cu o lista cu servere din care sa aleg ar fi bine :p.

Răspuns Câştigător
| DaNNzU a răspuns:

Acele servere nu se numesc intr-un fel. Au o comanda speciala care este si in vanilla minecraft(fara nici un mod/plugin). Scrie pe o lume cu cheats on "/gamerule keepInventory true" pentru a activa si tu aceasta optiune. Daca vrei servere cu asa ceva scrie pe net "Minecraft 1.7.2(sau orice alta versiune dar nu mai mica de 1.5.2 cred) keepInventory true si sigur gasesti. Apropo la comanda aia trebuie scirs cu "k" mic si "i" mare, este case sensitive.