| Klaudiu214 a întrebat:

daca conectez pc-u la un monitor prin cablu HDMI iar cablu HDMI tot odata transfera si audio eu daca vreau sa dau drumu la boxe sa aud prin boxe mai merge?

2 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Desigur. Conectezi boxele in spate la pc.

| Kreefy a răspuns:

Teoretic da, ar trebui sa mearga, daca boxele au fir separat introdus in partea din spate a unitatii, in slotul corect...
Daca ai Windows 7, scrie "Audio" la search, jos in Start, apoi Realtek Audio Manager si la " Speaker Configuration " sa ai selectat pe boxe, nu pe monitor.