| lolez a întrebat:

De ceva timp ma gandesc sa-mi cum par un volan pentru pc. si as avea nevoie de niste pareri, deoarece m-am gandit la 2 modele, poate voi le-ati avut si vreau sa stiu si defectele si lucuruile bune.

1. Thrustmaster ferrari gt experience. Am inteles ca ar fi un volan bun.Singura problema este sensibilitatea si arcul prea puternic care tine volanul, in rest am inteles ca e destul de ok.Dar astept si parerile voastre si celor care detin/au detinut modelul asta`. Vreau sa stiu si daca se poate configura din driver sensibilitatea, cel putin am inteles ca se poate de pe siteul celor de la thrustmaster.

2. Canyon CNG-GW3 Si acesta am inteles ca este un volan bun, cu exceptia ca multi cred ca firma canyon nu ofera foarte multa incredere si ar mai fi 3 probleme. (1) Comportarea in jocuri, si daca driverul este inclus in pachet sau trebuie descarcat? Si cat de buna este configurarea lui.(2) As prefera sa-l cumpar dintr-un magazin ci nu de pe net dar nu gasesc un magazin care sa aiba acest model.Am cautat in altex era alt model de canyon care nu imi placea.Desi pe net scria ca are si acest model. Vreau sa stiu un magazin unde pot gasi acest model.(3) Nu sunt sigur daca acest model are si vibratii? este adevarat? cel putin nu gasesc multe informatii legate de vibratiile lui, sau cat de puternice sunt.
Sper sa ma ajutati, puteti raspunde doar la ce stiti daca este nevoie.Multumesc astept raspunsuri.

p.s: Cel mai bun raspuns primeste funda oh go on