| xXAndr3y98Xx a întrebat:

Duce aceasta placa video:

http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

Pe aceasta configuratie?

Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 2.66GHz ~ 2. 7Ghz

sursa :http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/eco-400w/

placa de baza: http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/ecs/g41t-r3-v10a-bu lk

Memorie ram: 4GB DDR3 1333Mhz

Hard-Disk: http://www.pcgarage.ro/......viar-blue/

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Lol. Nah, e o achizitie buna daca pui problema asa. Cum ziceam, daca vrei garantie de 10 ani cu citiva lei in plus, ia varianta de la EVGA. SC-ul pe care il am si eu. https://www.youtube.com/watch?v=qfDDFptG7-8

38 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

E misto MSI-ul, foarte misto, nu am zis nu. Doar ca nu e bine sa fii fixat pe ceva anume. Cu cit ai gasit MSI-ul si unde? De dus iti duce, asta e clar, insa te va trage in jos TARE DE TOT procesorul. In unele jocuri si pe mine ma trage serios in jos, si gindeste-te ce diferenta e de la E6750 la i3 2120... vreo 3 generatii, daca nu ma insel.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru KodrutZ):

Pai l-am gasit cu vreo 30-40lei mai putin..adica nu-l iau de pe pcgarage ci de pe evomag. stiu ca ma trage procesorul in unele jocuri, dar ti-am zis nu sunt pretentios la jocuri. pe mine ma interesa daca imi duce, gen cand o pun sa nu functioneze. intelegi tu? peste 1 luna maxim o so mi-o cumpar. Abia astept sa scap de gt 220 asta laughing... deci intr-un final cam asta e.

| KodrutZ a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

716 RON in momentul asta. La evoMag ai transportul gratuit, sau nu? Ca nu mai stiu exact si daca e sa platesti si transportul, tot acolo iesi. Intr-o luna poate ai noroc si revine StormX-ul pe stoc. Daca vrei sa mai salvezi niste bani poti sa iei linistit Zotac-ul ca e cu inca vreo 30-40 RON mai ieftin. Cel mai bine iei si cauti pe Price.ro MSI-ul/StormX-ul si vezi pe unde ai noroc sa fie pe stoc si la un pret ok.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru KodrutZ):

Pai eu StormX-ul am vrut sa-l iau. si daca numai este in stoc ce sa fac. Am cautat pe toate magazinele..si nu prea am gasit.( poate pe 1-2 dar n-am dat niciodata comanda de acolo.) Orcum sa vedem, oricum daca intr-o luna cand imi iau placa video, daca Stormx-ul nu este in stoc, iau MSI-ul si am terminat.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru KodrutZ):

Mi-am cumparat placa video ( MSI-ul) Merge foarte bine big grin dar am o problema cu adaptoru DVI-VGA. ( eu am monitor pe VGA) si am vrut sa-l conectez la DVI, dar cand am bagat DVI-ul nu mi se deschidea monitoru. oare de ce? sau trebuie sa umblu la ceva sa dau? nu stiu absolut nimic... ma poti ajuta? ( daca vrei poti sa-mi lasi skype tau, daca ai.

| KodrutZ a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

Arunca-l, ia un monitor decent cu DVI. Nici nu stii ce pierzi... in alta ordine de idei, daca adaptorul si cablul sint ok, ar trebui sa mearga si cu ala vechi.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru KodrutZ):

Am rezolvat, am gresit adaptorul. Am lu-at DVI-I -VGA, in loc de DVI-D -VGA. mie imi trebuia DVI-D. si am vazut ca nici macar nu intra si cand am vazut ca trebuie DVI-D...am bagat pe ala de al VGA.Ca placa video are 3 conectoare: DVI /VGA /HDMi. ( si monitoru e VGA). Vreau pentru DVI. Numai am bani si pentru alt monitor. O sa-mi iau un adaptor DVI-D -VGA ( sper sa numai gresesc sa iau DVI-I in loc de DVI-D). Orcum e 10 lei.

| KodrutZ a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

Lol.