| xXAndr3y98Xx a întrebat:

Am urmatoarea configuratie la pc:

Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 2.66GHz

Memorie ram: 4GB DDR3

Placa Video NVIDIA GeForce GT 220 1GB.

Sursa: http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/eco-400w/

Hard-Disk: WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB

Placa de baza: ECS G41T-R3 (V1.0A)

Si vreau sa-mi schimb placa video si sursa.
Cu acestea :http://www.pcgarage.ro/......128-bit-3/

http://www.pcgarage.ro/surse/segotep/sg-d600scr/

Vreau sa stiu daca se potrivesc? si daca merge bine.

6 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Dacă placă video este pe acelaşi tip de suport (de ex. PCI Express) se poate înlocui, iar sursa trebuie să ofere destulă energie tuturor componentelor în caz de uz extrem (la maxim).

| xXAndr3y98Xx explică (pentru Ykuzo):

Este pe acelasi tip de suport PCI-E Express 16x, vreau sa stiu daca sursa pe care am ziso este buna? daca imi schimb placa video ( pe care am ziso)

| paulthegame a răspuns:

Intrebare me este de ce? sa le schimbi nu merge ceva la ea sau din alt motiv

| xXAndr3y98Xx explică (pentru paulthegame):

Nu merge foarte bine, vreau doar sa-mi inbunatatesc pc-u. cu aceasta placa video, dar trebuie sa schimb si sursa ca sa mi-o duca. si de aia va-m intrebat daca merge/duce placa video cu cursa pe acest componente etc.

| Darkguy a răspuns (pentru paulthegame):

Pentru ca pe placa aia video ii merge doar Super mario si solitaire laughing

| xXAndr3y98Xx explică (pentru Darkguy):

Corect, Eh nici chiar asa imi merg cateva jocuri dar ma refer jocurile care au aparut acum nu-mi merg. ( unele)...Si vreau sa-mi schimb cu alta placa video mai buna. si daca schimb placa video trebuie sa schimb si sursa cu una mai buna..ma gandeam la una de 600W.85% eficienta, protecti, etc.