| Iordacheionelmarian a întrebat:

Salut TPU, exista o aplicație sau un site de editare la 4320p 8K care să meargă pe tableta Samsung galaxy s6 lite?, sau pe telefonul Samsung galaxy A53? Dau FUNDĂ

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate, chiar nu știu nicio aplicație sau site de editare video care să suporte rezoluția 8K (4320p) pe tableta Samsung Galaxy S6 Lite sau pe telefonul Samsung Galaxy A53.
Dispozitivele astea nu sunt echipate cu ecrane 8K și, în general, editarea video la această rezoluție necesită specificații hardware și software foarte puternice.
Dacă vrei, poți încerca să găsești aplicații de editare video care să funcționeze la rezoluții mai mici.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Exista doar aplicatii ce suporta 4K pentru Android, dar nici macar acelea nu vor functiona bine cand incerci sa editezi 4K, datorita resurselor limitate ale telefoanelor.

CapCut ar fi una dintre aplicatiile care stiu 4K.
Sau PowerDirector.

Insa in practica, tot ce poti edita pe telefon sau tableta, fara sa iti ia foc, sau sa ai lag cat China, sunt fisiere FullHD.