| Faviuss a întrebat:

in urma cu trei zile mi-am cumparat un laptop si nu sunt multumit de felul in care imi merg jocuri, e vorba de un Asus gl552j.

Specificatii: Intel Core i7-4720HQ CPU@ 2. 60GHZ

16 GB RAM

4 GB nVIDIA geeforce gtx 950m

Am descarcat jocul watch dogs pentru cunoscatori, ar fi trebuit sa il pot juca la ULTRA fara probleme, insa nu sunt multumit de felul in care merge jocul, are momente in care merge in reluare, e de vina laptopul? Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| alexstan76 a răspuns:

Nu laptopul nu e de vina ci windowsul care il ai instalat daca este 8 sau 10 e clara trebuie asta e problema trebuie configurat cum trebuie.

| Syoss a răspuns:

Inchide programele din startup care nu-ti sunt de folos, nu lasa windowsu' la autoupdate, inchide WindowsUpdate de la servicii....si alte servicii netrebuincioase, foloseste disck cleanup, o defragmentare din 2 in 2 luni nu ar strica, sterge-ti istoricul din %temp% ( il poti gasi in comanda search din START), da-ti bateria pe Best performance, click dreapta pe mycomputer>proprietati>advanced>in sectiunea Performance dai settings>bifezi adjust for best performance. Si daca nu-ti place tema care ti-o pune la setarea asta...intrii si-ti alegi windows7 basic.
Mna, astea ar fi cateva din setari.