| anonim_4396 a întrebat:

m-am ganidt ca de bloack friday sa imi iau un monitor, as vrea unul la 300-350 lei cu 21.5 inch, eu m-am gandit la https://altex.ro/monitor-led-aoc-e2270swn-21-5-full-hd-n egru, mi-ati putea recomanda unul mai bun ca acesta?,

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Nu poate nimeni sa stie ce reduceri vor fi de Black Friday, dar eu iti pot da un singur sfat:
Uita-te dupa monitoare cu panou IPS sau VA, nu panou TN.
TN se spune ca e de "Gaming" fiind singurul panou ce ajunge la un refresh rate mare, ca de exemplu 144Hz.
Dar un panou TN de buget are acelasi refresh rate ca unul IPS sau VA.
Deci TN are fi cea mai mare prostie intr-un monitor de buget.
Cum am mai spus, nu putem stii ce reduceri vor fi, dar orice eu ti-as recomanda orice monitor cu panou IPS sau VA.
Personal as merge pe VA, dar si IPS e bun.