| Kunar a întrebat:

Poate să îmi spună cineva în care luni ale anului se fac reduceri la steam?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

In toate lunile, in toate saptaminile. Cine spune altfel habar nu are cu ce se maninca Steam-ul. In alta ordine de idei, poti apela si la site-uri din afara de unde sa cumperi coduri pentru activat pe Steam. De pe Kinguin de exemplu mi-am luat Fallout 4 si Season Pass cu aproape 51 EUR impreuna, iar pe Steam m-ar fi ajuns vreo 70-80. Ce jocuri te intereseaza? Posibil sa pot face rost de cod de reducere suplimentara pe Kinguin, da' trebuie' sa stiu dinainte cam pentru ce.

1 răspuns:
| Gonrax a răspuns:

Halloween sale (de Halloween)
Black Friday sale
Holiday sale (iarna, și cred că aici intră și reducerile din vară).