| 22cool22 a întrebat:

SALUT TPU!
Se merita sa dau banii pe un Intel Core I7 4960X extreme?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nu, sub nici o forma. Dai de 3.5 ori mai mult decit pe un 4770k pentru vreo 15% -20% mai multa performanta in medie si o gramada de curent consumat in plus (cam 40%).
@Blendica91: Impusca-te, poate ti se mai ventileaza creierul si nu mai vii sa umbli cu bazaconii pe aici.

1 răspuns:
| Vlad5631 a răspuns:

Pai depinde in ce mod iti folosesti pc-ul, daca vrei pentru jocuri, investeste mai mult intr-o placa video si mai putin in procesor, dar daca vrei pentru programare/streaming/editare si ai banii astia procesorul asta e foarte bun happy