| AdrianDo a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un "Procesor Intel Core i7 4790K 4. 0GHz Tray"
Costa aproximativ 1500 de lei.
Merita sau nu banii?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Binenteles! E printre cele mai bune!

3 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

La ce o sa il folosesti?

| AdrianDo explică (pentru FABULOSUL6000):

La jocuri

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru AdrianDo):

Desi ai raspuns dupa 100 ani, ideea este urmatoarea.La jocuri procesorul ala o sa fie la fel ca unu de 1000 lei. Daca nu cumva te apuci de editare video profesionala cu Adobe sau sa faci server din calculator, mai bine iei un procesor la 1000 lei si de restul mai mult ram sau o placa video...etc.
Asta este mai mult decat suficient, chiar prea mult pentru jocuri dar in fine.

http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-4690k-35ghz-box/

Vezi ce alegi in restul calculatorului sa nu trantesti procesorul pe un rahat de placa de baza, sau pe o sursa de 2 lei!