| xSebyx a întrebat:

Unchiul meu vrea sa-mi cumpere un PC cu urmatoarele specificatii si as vrea sa stiu daca e bun pentru jocuri hardcore(nu prea le am cu componentele de PC, de aia intreb):

-ASUS Rampage IV Extreme Black Edition (Bluetooth/WiFi Onboard)
-Overclocked Intel Extreme Core i7 4960X Hex-Core (4. 4GHz - 4. 8GHz)
-Dual CRYOGENIC EVGA Hydro Copper Liquid Cooled 12GB NVIDIA GTX Titan Z
-32GB RAM powered by HyperX 2133Mhz (4x8GB)
-Genuine MS Windows 7 Ultimate 64-Bit Edition
-2x 1TB Western Digital Velociraptor

Răspuns Câştigător
| anonimguy3 a răspuns:

Doar placa video face 130 de milioane lol tu chiar iti bati joc de noi? Nu zic ca nu ti-l poti lua sau cv in gen, dar serios, doar cu bani dati pe placa video iti faci un sistem de rupe tot 6-7 ani. Mai repede dai 35 de milioane pe un sistem decat sa dai pe asta mi de euro. Cred in total face peste 250 de milioane daca nu chiar mai mult.

5 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Si placa video unde este?
Daca "unchiul tau" nu cumpara si placa video dedicata, te vei chinui cu cea integrata in ultimele jocuri.
Oricum acel calculator costa mai mult decat face mai ales ca va fi folosit doar pentru jocuri, o risipa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Gtx titan z e placa video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

....si toate astea alimentate de o sursa Delux, RPC, JNC, INTER-TECH...sau daca are bani si zici ca-i larg la buzunare, spune-i sa ia un RexPower.

| anonimguy3 a răspuns:

Si tu faci misto cu noi nu? straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimguy3):

Vrea sa se dea mare, cineva care doar joaca pe pc, nu are ce face cu pc ala de sus, dar hai sa ne dam mari ca dam 2000 de euro pe pc..ca prostii degeaba