| Met a întrebat:

Stie cineva un server de Minecraft 1.9.x cu plugin keepinventory (adica nu pierzi itemele cand mori)
Lasati ip-urile
Dau funda pentru primul server bun

1 răspuns:
| TheKingBacca a răspuns:

1. KeepInventory nu e plugin, e o comanda pe care o poti da si in singleplayer [/gamerule keepInventory true], pe langa asta niciun server mare de Minecraft nu a fost mutat pe versiunea 1.9 sau 1.10. Insa, exista un server, City.Minecraft-Romania.Ro, detine Skyblock-ul pe 1.8 si are keepInventory pe insula.