| kinder45 a întrebat:

VA rog sa-mi spuneti dintre laptop so PC ce sa aleg? Si daca as alege unul dintre cele doua ce performante minime imi trebuie sa-mi mearga toate jocurile(nfs the run,nfs most wanted2, call of duty black ops 2, cs 1.8, nfs hot pursuit, cs 1.6, gta 4, gta 5, dirt 3, fifa 13, fifa 12, assasin creed 3, battlefiled 3, far cry,warcraft3, crysis2,pes 13)in concluzie sa mearga cele mai noi jocuri! Eu nu sunt hotarat dar poate un laptot nu stiu sigur dar vreau sa stiu ce marca de Pc imi recomandati ce procesoare placa video ETC.Ms mult

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Pentru pc ar trebui macar un procesor i3, o placa video de 1gb ddr5 cum ar fi radeon hd 7750 si 4gb de ram.
iar pentru laptop, sa aiabe macar un procesor i3, o placa video nVIDIA 540m, 630m, 640m sau radeon 7670m
si 4gb de ram.
daca iti iei cu componente mai slabe de atat nu garantez ca vor merge toate jocurile de mai sus.

1 răspuns:
| Joneleth a răspuns:

Pai iti trepuie PC cu placa video 3GO, RAM 5GO sau mai mult, 3.0 ghZ BLA BLA BLA de ultima generatie intr-un cuvantwinking