| OneShot001 a întrebat:

vreau sa-mi cumpar o placa video si as dori sa aflu care dintre aceste 2 este mai buna pentru jocuri (Battlefield 3, BFBC2, gta4,sniper elite V2, etc)
Mentionez ca o voi folosi la resolutia de 1024x768.
Gainward GT 240 512 DDR5 128 Biti >> http://skypc.ro/......-Bulk.html

SAU

Gigabyte AMD Radeon HD 5570, 1024MB, GDDR3, 128bit >> http://skypc.ro/......CI-E-.html

Multumesc :)

3 răspunsuri:
| cm87 a răspuns:

Salut. parerea mea daca as fi in locul tau as alege amd radeonul pentru ca si frate-meu are la fel si stiu cum merge. functioneaza excelent desi asta depinde si de cati bani vrei sa investesti in placa video. sper sa faci o decizie buna si k raspunsul meu ti-a fost de folos. SUCCES!

| WolffBoy a răspuns:

Asta e mai buna:
Gainward GT 240 512 DDR5 128 Biti

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai zis BF3, deja cred ca se schimba treaba. Ia si tu un 5770 macar, sau un 4770 SH, nu lua sub nici o forma cu DDR3. Eu inca am un 4770, si cuplat cu niste componente decente in rest (i3 2120, 8 GB ram, SSD+HDD), inca joc lejer multe chestii noi cu detaliile macar peste medie - dar la 1280X1024, ca atit duce monitorul si nu am de gind sa il schimb.