| R3doX a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca
Placa de baza Gigabyte P41-ES3G, socket 775 este compatibila cu
Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630, GDDR3?
Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Ambele sunt pe PCI-e.

5 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Da. Scrie aici http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3460#sp ca are slot pci-express deci se potriveste GT 630 ca e pentru pci-express.

| R3doX explică (pentru Salontanul):

Inca ceva..sursa este suficient de puternica sau trebuie sa achizitionez alta? Sursa mea este una de 550 W.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru R3doX):

Da. Singura chestie este sa nu fie foarte veche. In timp condensatorii electrolitici imbatranesc si sursa devine tot mai slaba.

| R3doX explică (pentru Salontanul):

Are 5 anilaughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru R3doX):

Atunci poate fi buna. Eu am o sursa de 6-7 ani si functioneaza bine.