| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor!
Acum cateva zile mi-am cumparat o placa video Ati Radeon Sapphire HD5450 1gb DDR3 in fine, nu mi s`a potrivit; o poveste lunga.

Acum vreau sa`mi cumpar o NVIDIA GeForce 8800GTX 768MB 384biti :
1. Ce parere aveti despre ea?
2.Se compara cu Ati Radeon Sapphire HD5450 1gb DDR3?
3.Este compatibila cu sistemul meu? ( NU DE ALTA DAR Ati Radeon Sapphire HD5450 1gb DDR3 NU MI~A MERS!)

placa de bază - ASrock 945GCM-S Versiune BIOS P1. 20
procesor - Intel(R) Celeron(R) CPU 2. 80GHz
memorie - Kingmax, DDRII, 2x1gb (DDR, DDR2, DDR3)
configuraţie - single-channel
placa video - Intel(R) 82945G Express Chipset Family 224MB INTEGRATA
HDD - WD, 2000JS capacitate 200GB
unitate optică - Sony Multi Recorder
sursa - Codegen 200x 350W
periferice - tastatura a4tech KB-28G, mouse a4tech x7

1 răspuns:
| hSh3ad a răspuns:

Problema este de la PLACA DE BAZA!
Placa ta de baza suporta doar grafica integrata, pe care nu o poti schimba, ea nu suporta placi video dedicate.
Te sfatuiesc sa o schimbi, iti dau cateva exemple de placi de baza care suporta placile video dedicate -
Pentru placa video nVidia - http://www.emag.ro/......pM68MT-S2P
Pentru placa video ATi - http://www.emag.ro/......M5A78L-MLX