| andyboy132 a întrebat:

Salut tuturor! Am decis sa imi schimb placa video de la PC, dar nu stiu daca s-ar potrivi. Am o placa de baza MSI 760GM-P21 (FX) si as dori sa ii pun un Sapphire Radeon 7750 HD.
Din cate am vazut placa mea de baza are PCIe 2.0 x16, iar placa video are 3.0 x16.
Sunt sanse ca placa video sa functioneze normal?
P.S: Inainte am avut un Gainward GT 430.
Funda!

1 răspuns:
| daryus2221 a răspuns:

Vindele pe amandoua si ia-ti un Nvidia GeForce GTX 690... te doare fix in cuc, joci Battlefield 3 cu setarile la maxim. (Nu e scump... de la 400lei in sus am impresia)