| Petrisor_9606 a întrebat:

Salut.Vreau sa fac un server multiplayer pentru minecraft da nu stiu cum.
Cine ma poate ajuta?
Si sa fie fara hamachi!
+daca am o lume facuta pe singleplayer o pot incarca sa o joc pe multi. daca se poate cum
FUNDA

2 răspunsuri:
| TheDarkMita a răspuns:

Scrie pe google minecraft.net dai pe prima dai pe download si click Minecraft_Server.exe (802 KB)
in rest casa nu aiba hamachi umbli la fisierele sv si setezi sa nu fie nici un ip si daca vrea cineva sa se connecteze dai ip tau de pc casa bagi mapa stergi world dela sv si intri in %appdata% cu run dai click pe. minecraft si dai la saves si iei mapa de acolo, o bagi la server si schimbi numele cu world apoi deschizi sv (fisierele servarului click pe "server" care se deskide cu notepad)

| Druai a răspuns:

Salut.Sa o luam a doua intrebare.
Hamachi este folosit de cei care vor sa faca un server prin conexiune wireless.Acum daca tu chiar aceasta conexiune nu te pot ajuta.

Ptr. intrebarea 3 dai click pe Start>Te duci la search>scrii run>dai click pe acel program>aici scrii %appdata%>te duci in Roaming>. minecraft>Saves>si copiez lumea pe care o vrei tu.

Iar pentru MP ma poti contacta la adresa :comanrazvan332@yahoo.com

Salut!