| TripO a întrebat:

Salut! Vreau sa imi achizitionez o placa video. Imi puteti spune care din urmatoarele este mai buna?

-Placa video MSI nVidia GeForce GT630, 4096MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
-Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
-Placa video Gigabyte - GeForce CUDA GT640 2GB DDR3 PCI-E 128BIT 2DVI/HDMI/D-SUB BOX

Este vreuna din acestea buna, incat sa imi mearga jocuri ca DC Universe, Smite, Crys? Nu neaparat la calitate maxima, dar sa imi mearga. thinking

Sau daca nu, imi puteti recomanda vreo placa mai buna? Dar daca se poate sa nu depaseasca 400 de lei. puppy dog eyes
Dau fundawinking Multumesc anticipat puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La bugetul tau cea mai buna alegere ar fi un ati radeon 7750. Daca mai astepti pana la black friday vezi ca poate prinzi oferta buna la ATI RAdeon HD 7770, ATI Radeon 7790 sau NVidia GT 650 TI.

Nu conteaza aia 4096 memorie asa de mult pe cat ai crede. 1 GB memorie e suficient.

1 răspuns:
| buzucan a răspuns:

Nu ai ales prea bine, te invit sa citesti articolul acesta, ca sa alegi mai ok...
http://recomandare.info/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html