| Superman1243 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Playstation 3 sau 4, problema este ca eu nu am avut pana acum playstation si nici nu m-am jucat pe unul si as vrea sa ma ajuati cu cateva sfaturi! :D
1) Ambele( PS3/PS4) ar functiona la modelul acesta de televizor? link: https://www.emag.ro/......DRYV67BBM/
2)Pe care dintre cele 2 ar trebui sa il aleg si de ce?
3)Pe PS4 functioneaza jocuri putin mai vechi gen fifa 12? iar pe PS3 functioneaza FIFA 16 de exemplu?
4)Jocurile daca le cumpar trebuie instalate ca si la PC? sau introduc cd-ul si ma joc direct?
5)Daca mai aveti ceva informatii in plus despre Playstation pe care ar trebui sa le stiu si sa imi fie de folos va rog sa imi spuneti! :)

Răspuns Câştigător
| mario366 a răspuns:

0)Craciun fericit!
1)PS3/PS4 functioneaza pe televizorul ala
2)Ps4...clar adica ps3 are C624 (in procesor ar insemna un i2) iar ps 4 e GB6400 (in procesor ar insemna un i7-7000)
3)Pe ps4 functioneaza orice joc care exista pe Playstation daca pe ps3 exista 12 si pe ps4 exista dar ps3 le cara foarte foarte greu pe cele mai noi
4)Jocurile evident trebuie instalate cum ai pune tu un joc de 60-80gb pe un cd de 8gb maxim?
5)PS4 e mai jegos in plata pe abonament ca sa joci online iar ps3 e foarte usor de heckuit si permite altora sa iti ia date (card/nume/adresa etc)

1 răspuns:
| Ionut_Andrei_2000_1Aph a răspuns:

Iti sugerez ps 4 am si eu si este foatrte bun, iar deapre ps 3 iti spun ca nu o sa se mai faca jocuri pentru el fiindca este vechi