| AlexAlex0000 a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un pc de gaming, acesta este bun? http://www.mediagalaxy.ro/......4400-linux

Răspuns Câştigător
| Mr95AndreyY a răspuns:

Placa Video e slabuta, inceaca sa gasesti cu placa video nVIDIA, oricum cel mai bine ar fi ca pentru un pc de gaming sa cumperi piesele/componentele separat si sa le asamblezi tu sau un prieten de-al tau care se pricepe, asa iti vei construi un sistem foarte bun, cu mult peste tot ce gasesti tu pe piata, si va fi si mult mai ieftin big grin

3 răspunsuri:
| anonimguy3 a răspuns:

Daca vrei sa joci jocuri gen gta san andreas da e bun.

| Kevin44 a răspuns:

Nu e prea bun pentru gamimg, placa e integrata, pentru jocuri trebuie sa fie dedicata, si este destul de slab, o placa video nVIDIA Geforce GT 630 ar fi perfecta

| AlexAlex0000 explică:

Multumesc pentru ajutor, dar mai am o singura intrebare: placa video este totusi mai buna decat Intel HD Graphics /2000/3000 nu-i asa?