| cristygameru a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr o nouă placă video la calculatorul meu.Cea veche e foarte praf. Mă gândeam la un gtx 750 OC 》》》[http://m.emag.ro/......DK4CRBBBM/ ]
Dar nu stiu ce placă de bază ar fi compatibilă.Ar merge la orice placă de bază sau trebuie neapărat să cumpar una compatibilă? Dar procesorul?
Am un core 2 quad de 2.4 GHz
Ar trebui sa schimb si procesorul?
Vă rog ajuati-mă si răspundeti la toate intrebările pe care le-am însirat.

1 răspuns:
| Gonrax a răspuns:

1. E bună, mai bună ar fi 750 Ti dar e mai scumpă.
2. Nu prea sunt priceput în plăci de bază, dar Asus H81M-K cred că s-ar potrivi.
3. Procesorul e destul de bun, eu zic să-l mai lași.
4. Cu procesorul ăla, placa ta sau ceea ce am zis eu, și placa de bază, ți-ar merge GTA V pe medium, dar nu cred că pe high.