| r0lilica a întrebat:

Vreau sa stiu cum imi pot convinge paritini sa imi ia un ps4? Chiar imi doresc foarte mult chiar daca am un laptop dar eu vreau sa joc jocurile noi apaurte cum ai fi Watch_Dogs Bf4...ETC.Va rog sa imi spuneeti

2 răspunsuri:
| nda a răspuns:

Gandeste-te si tu la ei... poate nu-si permit sa dea 17-18 milioane asa. Jocurile alea iti merg si pe un ps3 sau xbox360 care e mai ieftin cu aproape 10 milioane.

| Celcareajuta a răspuns:

Nu ii bate la cap! Ia rezultate bune! Ajuta la treburile din casa! Fai mandrii de tine! Ofera respect, intelegere si iubire! Iar cand vine ziua ta sau cand ii vezi intr-o pasa buna spune-le ce iti doresti! Daca motivul sunt banii atunci fi rabdator si mai asteapta sau ia un ps3. Daca ei nu or sa vrea in orice chip, poate considera ca o sa te traga in jos de la invatat(ce probabil o sa faca intr-o anumita masura happy ), atunci trebuie sa iti strangi singur banuti pentru el. Ia un job pe timp de vara si in 3 luni o sa fie al tau happy Evident ca eu habar nu am nici cati ani ai si am vorbit ca pentru cineva pe la 14-15 ani.