| Bodescu_Lazăr_2004 a întrebat:

Salut,vreau sa stiu daca imi merge aceasta placa video https://www.emag.ro/......D4JS12BBM/ specificatile ale mele:
Ram 4 gb procesor amd athlon x2 5000b sursa 400 de w.!

5 răspunsuri:
| JackTD a răspuns:

O sa mearga, insa procesorul si blocul de consum sunt cam slabute...
Sfatul meu e sa iti cumperi o placa materna noua + bloc de consum nou + procesor (Intel i3-i7) si deja si placa video dorita.
Vei avea un pc superb.

| alexboss2020 a răspuns:

Iti sugerez sa iti cumperi o placa video mai slaba deoarece o sa ai bottleneck procesorul este prea slab sa tina o placa video ca gtx 750 ti, degeaba o sa iti iei aceasta placa deoarece nu va lucra la toata puterea iei in jocuri, dar cred ca cel mai bine ar fi sa iti schimbi procesorul cu un pentium g4560 kaby lake sau cu un i3.

| Bodescu_Lazăr_2004 explică (pentru alexboss2020):

Ar merge un gtx 460 sau un gtx 550 ti? Si pe placa mea de baza merge doar procesoare amd.

| alexboss2020 a răspuns (pentru Bodescu_Lazăr_2004):

Mai bine nu ti-ai lua placa video, mai bine iti iei in prcesor mai bun, si pe viitor iti poti cumpara placi video si la 1000 lei

| LazarHD123 a răspuns (pentru alexboss2020):

Salut sunt dupa alt cont mie pe placa de baza imi merg nu-mai procesoarele amd am socket am2 cred ca ar merge cu un amd phneom x4