| AxelL2k19 a întrebat:

Salutare,cum pot face sa nu mai am lag in jocuri am:

Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8700 @ 2. 53Ghz 2.54Ghz

Installed memory ram 4.00 GB

System Type 64_bit Operating system

ce fac am lag si pana in cs 1.6 sad

FUNDA!

22 răspunsuri:
| Rosu_Alex_1997_dA0N a răspuns:

Ce placa ai? E desktop sau laptop? Vechimea?

| Rosu_Alex_1997_dA0N a răspuns:

Ce placa video ai? E desktop sau laptop?

| AxelL2k19 explică (pentru Rosu_Alex_1997_dA0N):

E laptop de ce?

| AxelL2k19 explică (pentru Rosu_Alex_1997_dA0N):

Laptop

| AxelL2k19 explică:

E laptop

| AxelL2k19 explică (pentru Rosu_Alex_1997_dA0N):

Este leptp destul de slab sad

| AxelL2k19 explică:

Este laptop

| AxelL2k19 explică (pentru Rosu_Alex_1997_dA0N):

Ma poti ajuta?

| AxelL2k19 explică (pentru Rosu_Alex_1997_dA0N):

Da este laptop (scuze daca am repetat dar nu-s sigur daca am postat raspunu* dar nu ii pun componente ca nu pot ceva program setari ceva pls am nevoie.

| mucificatorul201 a răspuns:

Puneti windows 7 ( nu se vede nici o diferenta) cu 32 bit
control panel - power options - hight performance (bifeaza-l) - change plan setthings (in dreapta lui) - advanced power sethings (un pic jos) - procesor power managment (apasa pe plus) - pune 80-100% (peste tot acolo unde se poate - acolo la minimum si la maximum) si gata
asta iti va face pc-ul/laptopul MULT mai rapid dar se va incinge depinde de ce ventilator ai iti recomand sa nu pui 100%

| AxelL2k19 explică (pentru mucificatorul201):

Multumesc dar daca pun 32 bits nu am 4 gb ram ci 2 asa e la mine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows XP e solutia, chiar daca ai o placa slaba, nu conteaza CPU-ul e bun pentru cs 1.6 la fel si ram-ul. Daca nu iti merge bine insemna ca ai o componenta uzata, adica o ai de multi ani.

| alexboss2020 a răspuns (pentru AxelL2k19):

Ia-ti PC! Stiu ca o sa zici ca nu ai bani dar nimeni nu te-a pus sa iei laptop, un laptop decent porneste de la 2500 lei

| AdreAdre a răspuns:

1. Nu ai driverul placii video instalat (CS 1.6 merge foarte greu ca nu poate fi creata imaginea pe OpenGL in loc de DirectX)
2. Placa video in sine e foarte slaba.
Dar chiar, ce placa video e?

| Rosu_Alex_1997_dA0N a răspuns:

Cel mai probabil ruleaza pe placa video integrata... Sa ne spui ce placa video ai.

| AxelL2k19 explică (pentru Rosu_Alex_1997_dA0N):

Eu am pus tot ce imi arata in control panel si system

| AxelL2k19 explică (pentru AdreAdre):

Adica ammtoate driverele instalate! si am serat jpcu in ipengl

| AdreAdre a răspuns:

Pentru placa video instaleaza programul GPU-Z ( e si CPU-z cu C la inceput, tu ai nevoie de GPU-Z cu G) si zi tot ce scrie sus la name.

Zi ce scrie aici sus la tine cand intrii in GPU-Z https://postimg.org/image/qja2la3az/

| Vladuthz a răspuns:

Sa-ti iei alt calculator bai saracule, asta e deja cazan la ce specificatii are

| AxelL2k19 explică (pentru AdreAdre):

Mobile Inter(R) 4Series Express Chipset...

| AdreAdre a răspuns (pentru AxelL2k19):

Mai ai nevoie? Acum am intrat iar pe TPU. Am fost ocupat

| AxelL2k19 explică (pentru AdreAdre):

Da mai am