| BoDyzZz a întrebat:

deci am 2 calculatoare unul cu proesor 1.6 si unu cu procesor 1.1 cred (stiu ca sunt slabe) dar asa vrea sa prind net pe ambele. Am net dela rds prin cablu.As vrea sa cumpar un router. Si inca o problema : daca am router adica net la ambele pc as vrea sa prind si pe tableta. Daca am pe ce 2 pc si tableta o sa se miste greu?

2 răspunsuri:
| figaro a răspuns:

Salut,daca amndoua pc-urile folosesc netu in acelasi timp router-ul imparte viteza, inclusiv pentru tableta, daca ai fibra optica de la RDS si folosesti amnoua pc-urile si tableta in acelasi timp, doar sa navighezi pe net nu o sa simti diferenta, dar daca vrei sa descarci ceva o sa observi diferenta.bafta

| BoDyzZz explică (pentru figaro):

Da,am fibra optica dar pe pc cel slab vreau decat sa ma joc cs :d...e ff bine ca nu o sa mearga greu si cu tableta