| Andreiwwe25 a întrebat:

Mi-am instalat Minecraft Pocket Edition, si va rog sa imi spuneti ce scop are acest joc.Prima data mi sa parut un joc frumos si captivant dar cu timpul, nu a mai fost asa.Adica jocul contine hack? Am intrat pe crative mode si l-am transformat in survival si dificultatea poti sa o setezi la zero si nu te mai ataca nimic. Dupa ce sa mai caut diamante si alte chestii daca mi le pot adauga direct de pe creative? Minecraft este un joc ce este mai bun fara hack.S-au Minecraft PE este mai diferit si mai slab decat cel de pe PC? Sunt nou in Minecraft.

1 răspuns:
| BeagleLover a răspuns:

Minecraft Pocket Edition este logic mai slab decat cel de pe PC. Scopul principal este sa aduni resurse ca sa supravietuiesti luptei cu EnderDragonul sau cu Wither-ul. Insa exista si creative unde iti poti dezvolta creativitatea. Si pe PC sunt o gramada de minigame-uri.