| NoisiBomb a întrebat:

Am o problema mare pe care nu stiu s-o rezolv. Astazi am cumparat de pe steam assassin's creed 2 si cand vreau sa ma joc imi da o eroare de genu: Ubisoft game launcher error code 2. Si zice ca nu gaseste uboft game launcher, sa reinstalez jocul ca sa rezolv problema. Am facut-o si nimic. Am incercat sa caut folderul ubisoft unde e game launcherul ( am si assassin's creed brotherhood si jocul ala mi-a instalat ubisoftul in c\ program files) deci stiu cum trebuie sa arate. Eu nu l-am gasit in c si am dat search in tot calculatorul si nimic. Cand am instalat AC2 astazi mi-a instalat si ubisoft game launcher dar eu nu l-am gasit in tot calculatorul. In control panel la add or remove nici atat. Am incercat sa il insalez manual crezand ca jocul nu a facut-o dar nu ma lasa pentru ca zice ca am deja o versiune echivalenta sau mai buna deja instalata (dar eu nu o am si nici instalata nu e ca sa o gasesc). Am Windows XP. Vreau ajutor si promit o funda celui care ma ajuta. Va rog mult de tot de mult ma chinui cu asta si la alte jocuri care aveau legatura cu ubisoft. Doar Assassin's creed brotherhood a mers fara probleme restul nu.

2 răspunsuri:
| IustinGood a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa-ti reinstalezi windows-ul. Astfel de erori n-ar trebui sa se intample la un joc cumparat.