| BunYck123 a întrebat:

Salutare TPU, am un pc si as dori cat mau multe jocuri gen call of duty
Gta
Si spuneti-mi ce jocuri mi-ar merge
Am:4gb ram(3 disponibili)
procesor Intel pentium D 2.80(2 cpus)2. 8ghz
Nvidia Feforce 7300 LE
total memory 1400...
Si as mai avea o intrebare.
Am 2 placute de 1 gb si una de 2 gb(am 4 sloturi) si mai am un loc liber, as putea baga inca 512mb?

Răspuns Câştigător
| Tirisvald a răspuns:

Salut!
Pe configuratia respectiva ar putea sa ruleze ok(dar nu perfect) Doom3, Call of Duty 1 si 2, Battlefield 2, Half-Life 2, FarCry1, GTA San Andreas, Counter-Strike Source, Serious Sam 1 si 2, Just Cause, F.E.A.R.

Se poate adauga ram suplimentar, dar cel mai bine sa aiba aceeasi frecventa cu cele deja existente in calculator. Cel mai probabil au 1333 sau 1600 Mhz.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Testeaza aici cam ce jocuri ti-ar putea merge:
http://www.systemrequirementslab.com/cyri
Fizic da, poti baga daca suporta ideea de "acelai cl, voltaj, frecventa etc." Cel mai bine iei alta de 2 si-o pui in dual channel cu cealalta de 2, o sa mearga mult mai bine. PS: Dau super ieftin daca ai nevoie, doar cu avans.

| BunYck123 explică (pentru Tirisvald):

Mersi mult big grin

| BunYck123 explică (pentru CM7YRE):

Mersi mult.

| CM7YRE a răspuns (pentru BunYck123):

Cu placere!