| serau999 a întrebat:

As vrea sa stiu daca sa-mi pun Windows Vista, (7 ocupa mai mult) si din cate am vazut la cerintele de sistem ale lui ocupa 15-20GB, chiar ocupa atati GB? (Vreau sa-l pun in partitia C, si acolo am 14, 6GB pe el).
Pot sa-l pun?

Răspuns Câştigător
| FreshMit a răspuns:

Salut, deci nu-ti pune windows vista pentru ca e foarte foarte slab, nul foloseste nimeni, ati recomand sati instalezi windows 7, si daca nai spatiu, cand instalezi windows 7 dai undeva la partition si acolo resetezi hard-diskul, ati resetezi hard-diskul si pui mai multi GB in C minim 20 GB, si restul de GB faci D, iar daca ai nevoie de drivere nu-ti trebuie pentru ca windows 7 le are el, nu mai trebuie sa le instalezi tu, sper ca te-am ajutat BAFTA!

6 răspunsuri:
| serau999 explică (pentru FreshMit):

Mi-e cam frica sa-l instalez (stiu cum) dar mi-e frica, nu stiu de ce. Poate se supara cineva din familie sau de astea. Nu stiu daca sa-l pun sau nu. Este un om care se pricepe la calculatoare (relatii de familie daca intelegi ce spun) si el mai trece pe aici din cand in cand, si poate se supara, n-ai cum sa intelegi. (El mi-a pus Windows XP cum am acum).

| serau999 explică (pentru FreshMit):

Drept si sincer sa-ti spun, M-AM SATURAT DE WINDOWS XP! (Cand trec pe la prieteni care au Windows 7 imi fac putin ciuda la cate poti sa faci pe el si la cate nu poti sa faci pe XP.

| FreshMit a răspuns (pentru serau999):

Daca ai calculator slab nu ati va functiona bine windows 7, daca ai un calculator mai puternic poti instala windows 7, ce propietati ai la calculator? RAM, procesor, eu am calculator bun, si tot windows xp am, pentru ca jocurile merg mai rapid pe xp decat pe 7!

| serau999 explică (pentru FreshMit):

Am procesor: AMD Sempron(tm) Processor 3000+, 1GB RAM, 256 Video Card 7300SE/7200GS.
Este bine? (E bun sistemul meu macar pentru Vista?)

| FreshMit a răspuns (pentru serau999):

E bine si pentru vista si pentru 7 32bit pe windows vista, 7 64 nu e bun ati trebuie pc mai bun

| serau999 explică (pentru FreshMit):

Stiu ca imi merge pe 32 biti, deja am descarcat Vista ca sa nu mai astept atat pana se descarca 7, si intr-o zi, poate chiar astazi mi-l va instala cineva ca mi-e frica singur. (Poate fac o prostie).